Ana SayfaSeyahat RehberiYol Filmleri | Seyahat Tutkunuzu Artıracak 10 Yolculuk Filmi

Yol Filmleri | Seyahat Tutkunuzu Artıracak 10 Yolculuk Filmi

Yol filmleri herkes tarafından sevilen, insanların içerisindeki seyahat tutkularını ortaya çıkartan filmlerdir. Seyahat etmek hepimizin içinde bulunan tutkulardan birisi. Pandemi sırasında seyahat edemesek de sizde güzel bir geziye çıkma hissi yaratacak 10 yol filmini sizler için inceledik.

İzledikçe kendinizi yollara atmak isteyeceğiniz en iyi yol filmleri;

Into the Wild (2007) – IMDb: 8.1/10

Yol Filmleri
Into the Wild (2007) – IMDb: 8.1/10

Yol filmleri listemizin ilk sırasında Into the Wild bulunuyor. Prestijli bir üniversiteden mezun olan başarılı bir gencin doğaya olan aşkını anlatan harika bir yolculuk filmidir Into the Wild. En büyük hayali Alaska’ya gitmek olan Christopher McCandless’ı bu seyahaet filminde Emilie Hirsch canlandırıyor. Yolculuk tutkunuzu perçinleyeek bu film, size hayata dair farklı bir perspektif sunacaktır.

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Yönetmen: Sean Penn

Oyuncular: Emile Hirsch, Vince Vaughn, Catherine Keener

Fragman

Rain Man (1988) – IMDb: 8/10

Yol Filmleri
Rain Man (1988) – IMDb: 8/10

Yerini şimdiden efsaneler arasında almış bir yolculuk filmi olan Rain Man, birbirini daha önce hiç görmemiş iki kardeşin yakınlaşmasını konu alır. Tom Cruise gibi bir yıldızın başrolünü üstlendiği bu seyahat filmi, size kendi içinizde çıkacağınız özel bir yolculuk fırsatı sunuyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Barry Levinson

Oyuncular: Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino

Fragman

Before Sunrise (1995) – IMDb: 8.1/10

Yol Filmleri
Before Sunrise (1995) – IMDb: 8.1/10

Bir trende tanışan iki kişinin Viyena sokaklarında dolaşırken ettiği sohbetlerle şekillenen Before Sunrise’ı bir gezi filmi olarak kategorilendirebiliriz. Bu çiftin sohbetini dinlerken zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayacaksınız. Viyana sokaklarını arka planda gördükçe gezi tutkunuz oldukça yükselecektir.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert

Fragman

Paris, Texas (1984) – IMDb: 8.1/10

Yol Filmleri
Paris, Texas (1984) – IMDb: 8.1/10

Wim Wenders’in yönetmenliğini yaptığı enfes bir yolculuk filmi olan Paris, Texas birçok izleyen tarafından beğeni kazanmıştır. Toplumdan kopmuş, eşinden ve çocuğundan ayrı kalmak zorunda kalmış bir karakterin ailesini bir araya toplama mücadelesini konu alan bu harika film sizde yoğun duygular uyandıracak. Amerika’da geçen Paris, Texas filmi kesinlikle izlenmesi gereken bir seyahat filmleri arasında yer alıyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Wim Wenders

Oyuncular: Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

Fragman

Green Book (2018) – IMDb: 8.2/10

Yol Filmleri
Green Book (2018) – IMDb: 8.2/10

Aldığı Oscar ödülüyle adından çokça söz ettiren Green Book harika bir gezi filmidir. Siyahi bir müzisyenin Amerika’nın ırkçı kentlerinde düzenlediği turneyi konu alan bu film geçtiği dönemi çok iyi yansıtmakta. Green Book, ırkçılık gibi hassas bir konuda sizi düşündürmeye sevk edecek kaliteli bir gezi filmidir.

Tür: Dram, Komedi, Biyografi

Yönetmen: Peter Farrelly

Oyuncular: Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

Fragman

Locke (2013) – IMDb: 7.1/10

Yol Filmleri-Seyahat Filmleri
Locke (2013) – IMDb: 7.1/10

Tom Hardy başrolünde olsa da kenarda köşede kalan bir sanat filmi olan Locke, seyir kalitesi yüksek bir yolculuk filmidir. Gerilim filmlerini seven seyahat tutkunları için biçilmez kaftan olan bu filmde, bir adamın hayatının parça parça mahvolmasına ve bununla nasıl mücadele ettiğine tanık olacaksınız.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Steven Knight

Oyuncular: Tom Hardy, Olivia Colman, Ruth Wilson

Fragman

The Beach (2000) – IMDb: 6.7/10

Yol Filmleri-Seyahat Filmleri
The Beach (2000) – IMDb: 6.7/10

Leonardo DiCaprio’nun kariyerinin ilk filmlerinden olan The Beach, harika bir gençlik filmi olmakla beraber ilginizi çekecek bir seyahat filmidir. Gizemli bir adanın haritasını bulan baş karakterin yolculuğuna tanık olacağınız bu film soluğunuzu kesebilir. En iyi gezi filmleri listemizde 7. sırada yer alan The Beach filmi kesinlikle izlemeye değer. Gizem türü kategorisinde bulunan The Beach konusu itibarıyla yol filmleri listemize girmeye hak kazandı.

Tür: Macera, Gizem

Yönetmen: Danny Boyle

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Daniel York, Patcharawan Patarakijjanon

Fragman

Bir Zamanlar Anadolu’da (2011) – IMDb: 7.9/10

Yol seyahat filmleri
Bir Zamanlar Anadolu’da (2011) – IMDb: 7.9/10

Seyahat etme arzunuzu artıracak filmler listemizi yerli bir filmle noktalamak istedik. Yurtdışında da adından çok söz ettiren Bir Zamanlar Anadolu’da filmi bir cinayetin araştırılması için yapılan idari bir yolculuğu konu alır. Filmin konusu karamsar olsa da, Anadolu’nun gizli kalmış doğal zenginliklerini ziyaret etme isteğini içinizde doğuracak kaliteli bir yolculuk filmidir.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Oyuncular: Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel

Fragman

Nebraska (2013) – IMDb: 7.7/10

Yol seyahat filmleri
Nebraska (2013) – IMDb: 7.7/10

Filmde yaşlı bir adam piyango kazanır. Piyangoyu kazandığına etrafındaki kimseyi inandıramaz. Ona tek inanan oğlu olur. Yaşlı adam, oğluyla birlikte piyangonun ödülünü almak için yola çıkar. Yolda ikilinin yaşadıkları anlatılır.

Tür: Macera, Dram, Komedi

Yönetmen: Alexander Payne

Oyuncular: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb

Fragman

On The Road (2012) – IMDb: 6.1

Yol seyahat filmleri
On The Road (2012) – IMDb: 6.1

Genç bir yazar olan ve New York’ta yaşayan Sal Paradise babasını kaybeder. Bu durum onu derinden yaralar. Bir gün eski sabıkalı olan Dean Moriarty ile tanışır. Dean, Marylou ile evlidir. Bu üçlü hayatın sınırlarını geçmek için dünyayı keşfetmek amacıyla bir yolculuğa çıkar.

Tür: Macera, Dram, Romantik

Yönetmen: Walter Salles

Oyuncular: Sam Riley, Garrett Hedlund, Kristen Stewart

Fragman

RELATED ARTICLES
Continue to the category

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi Notları