Ana SayfaTürkiyeKarsKars Otelleri | En İyi Kars Otelleri #2024

Kars Otelleri | En İyi Kars Otelleri #2024

Soğuk iklimi ve sıcak misafirperverliği ile Kars’ hemen şimdi gidin diyoruz. Nedeni ise gittiğimizde düşündüğümüzden farklı bir tarihi yapı ve gezi yerleri ile karşılaştık. Seyahatimizin en önemli ve üzerine düştüğümüz kısmı ise konaklamaydı. Kars otelleri ise hem kalite hem de ağırlanma olarak bizden tam puan aldı.

Kars gezilecek yerler içeriğimizde de kısaca bahsettiğimiz otelleri, bu yazımızda sizin için detaylı olarak inceliyoruz. İşte Kars otelleri

Kars Otelleri

Kars otelleri hem sıra dışı hem de iyi bir konaklama deneyimi sunuyor diye biliriz. Sıraladığımız oteller hem kendi izlenimlerimiz hem de daha önce Kars’ı ziyaret etme fırsatı yakalayan kişiler tarafından belirlendi. Kars otelleri, hem Kars merkez otelleri hem de Sarıkamış otelleri olarak ikiye ayrıldı. Eksik kalan veya gitmemizi önerdiğiniz otelleri lütfen yorum kısmında belirtin. Kars hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız da Kars gezilecek yerler yazımıza bir göz atmanızı öneririz.

Katerina Sarayı

Katerina Sarayı – Kars Otelleri

Katerina Sarayı, Kars’a gittiğimizde bizim de konaklamayı tercih ettiğimiz yer oldu. Şehir merkezine yakınlığının yanı sıra Kars Kalesi’nin yanı başında ve Kars Çayı’nın hemen kenarına kurulmuş. Eski bir yapı olan otel restore edilerek kullanıma sunulmuş. Kars otelleri arasında birçok tarihi kişilik ve ünlülerin Kars’ta tercih ettiği bir otel diyebiliriz. Güzel bir Kars kahvaltısı ile güne başlayabilir, akşamında ise nehir kenarında ateş başında kahvenizi içebilirsiniz. Otelin nehir kenarına bakan kısmından oda tutmaya çalışırsanız, nehir sesi ve manzarası sizi cezbedecektir.


Cheltikov Hotel

Cheltikov Otel – Kars Otelleri

Kars’a bir daha gidişimizde bu otelde konaklamayı planlıyoruz. Baltık mimariye sahip tarihi yapısı ile sizi kendine hayran bırakacak bir otel diyebiliriz. Kars otelleri olarak araştırma yaptığınızda direkt ön plana çıkan Cheltikov Hotel, 1874 yılında inşa edilmiş. Konak, okul ve opera gibi birçok faaliyetlerde bulunmuş olsa da günümüzde otel hizmeti vererek ihtişamını koruyor. Kars merkezinde olan Cheltikov Hotel için düşüncemiz olumlu yönde diyebiliriz.


Kar’s Otel

Kar’s Otel – Kars Otelleri

Sakin ve çok hoş bir sokakta beyaz, ahşap mimarisi ile sizi kendine hayran bırakacak Kar’s Otel, Kars’ın gözde konaklama noktalarından diyebiliriz. Kars otelleri hakkında araştırma yaptığınızda çıkan görseller sizi kendine hayran bırakacak. Sokağından geçme fırsatı yakaladığımız bu hoş otel, Kars otelleri arasında dikkat çekiyor.


Kasr-ı Şirin Otel

Modern mimarisi ile Kars otelleri arasında yer bulan Kasr-ı Şirin Otel, Kars tatili için tercih edilebilecek bir konumda. Merkezi bir konumda olan otel için erken rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin. Yoğun dönemlerde otel doluluk oranları değiştiğinden dolayı, Kasr-ı Şirin yer bulmanız zor olabilir. Ayrıca belirtmekte fayda var Kars otel fiyatları doluluk oranına göre değişebilmektedir. Seyahatinizden önce mutlaka iyi bir araştırma yaparak fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.


Şuara Otel

Kars butik oteller denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Şuara Otel. Valilik sokağında olan bu şirin otel, sokağa renk katıyor diyebiliriz. 5 oda ile hizmet veren bu otel, sakinlik arayanlar için ideal. İçerisinde şirin odalar barındırarak, nostaljik eşyaların ön plana çıkmasını sağlamışlar. Kars otelleri arasında tarih yolculuğu yapacağını şimdiden belirtebiliriz.


Winter City Hotel

Kars’a özgü bir otel aramayanlar için modern mimariye sahip Winter City Hotel tercih edilebilir. Kars Havaalanı yakınında olan bu otel, konfor arayan gezginler için biçilmiş kaftan. Kars merkezi’ne biraz uzak olsa da Kars’a göre merkezi bir konumda diyebiliriz. Bölgede iyi bir otel arayanların mutlaka araştırması gerektiğini söyleyebiliriz.

# Kars otel konumları için harita üzerinden bakabilirsiniz.

 

Sarıkamış Otelleri

Kendinizi ara ara Kanada’da veya Alp Dağları’nın eteklerinde kayak yaparken hayal ettiğinizi biliyoruz. İşte bu hayalinizi çok uzaklara gitmeden Sarıkamış sınırları içerisinde gerçekleştirebiliriz. Tabiatı ve soğuk iklimi ile kayakçılar için bir cennet olan Sarıkamış’ta tatilinizi geçirebileceğiniz güzel oteller mevcut. Birçok konuda tatilinizi keyifli hale getirecek Sarıkamış otelleri eşsiz bir deneyim sunmak için bütün imkanlarını seferber etmiş diyebiliriz.

İşte Sarıkamış’a gittiğiniz de konaklayabileceğiniz otelleri sıraladık.

Habitat Otel

Habitat Otel – Kars Otelleri

Konumu ve kayak merkezine yakınlığı işe Sarıkamış otelleri arasında en çok bilinen otel diyebiliriz. Modern yapısının yanında birçok olanağı da içerisinde barındırıyor. 48 oda ile hizmet veren Habitat otel, Sarıkamış otel fiyatları incelendiğinde uygun sayılabilecek bir otel. Bunun dışında otel içerisinde aktivitelerde bulunuyor, ister Sarıkamış’ı gezebilir veya kayak yapabilir, isterseniz de aktivitelere katılarak Kars gezinizin tadını çıkartabilirsiniz.


Snowflake Dağ Oteli

Snowflake Dağ Oteli – Kars Otelleri

Sarıkamış otelleri içerisinde kendinizi Kuzey Amerika’da hissedebileceğiniz bir otel olan Snowflake Dağ Oteli, Cıbıltepe Kayak Pisti’nin hemen yanı başında bulunuyor. Birçok imkanın bulunduğu otelde yaz ve kış olarak konaklamak mümkün.


Kayı Snow Otel

Kayı Snow Otel – Kars Otelleri

Türk kültürü ile kayak turizmini birleştirerek bir konsept oluşturan Kayı Snow Otel, Sarıkamış otelleri arasında konaklayabileceğiniz bir yer diyebiliriz. Retro ürünler ile dizilmiş lobi sizi kendine hayran bırakabilir. Kayakçılara birçok imkan sunan otelde, birçok olanak ve aktivite bulunuyor. Pandemi dönemiyle nasıl olduğunu tam bilemiyoruz ancak haftanın belirli günleri Kafkas Gecesi eğlence olarak düzenleniyor.


Royal Özçelik Otel

Royal Özçelik Otel, Sarıkamış otelleri içerisinde ve dondurucu soğuk Sarıkamış gecelerinde balkon sefası yapabileceğiniz nadir otellerden biri diyebiliriz. Kayak merkezine yakınlığı artık olarak kabul edilebilir. Ancak mimari yapı ve oda bakımından beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekiyor. Sarıkamış otel fiyatları araştırıldığında fiyat performans olarak tercih edilebilecek bir otel diyebiliriz.


Toprak Hotel

Uyandığınızda Sarıkamış Allahuekber Dağları’na sahip eşsiz bir manzarayı gözlerinizin önüne seren Toprak Hotel, 5 yıldızlı bir otel olarak Sarıkamış otelleri arasındadır. Birçok aktivitesiyle keyifli bir vakit geçireceğiniz bu otel, kayak severler için de biçilmiş kaftan. Gerek yönetim gerekse vizyon olarak iyi bir bakış açısına sahip bu otel de geçirdiğimiz üç gün boyunca eğlendik diyebiliriz. Ayrıca kayak merkezi için de özel ulaşım sağlayabiliyor.

Siz de Sarıkamış otelleri içerisinde detaylı araştırmayı yaparak kendinize en uygun oteli bulabilirsiniz. Ayrıca bölgede birçok butik otel de bulunuyor. Otel tercihiniz tatil planınıza ve anlayışınıza göre değişebilir.

# Sarıkamış otel konumları için harita üzerinden bakabilirsiniz.

RELATED ARTICLES
Continue to the category

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi Notları