Ana SayfaTürkiyeÇanakkaleÇanakkale Kamp Alanları | En İyi Kamp Rotaları #2024

Çanakkale Kamp Alanları | En İyi Kamp Rotaları #2024

Çanakkale, doğa ve denizin ortak kesişim noktası; kültür ve tarihi turizmin öncüsü, birçok önemli tarihi olaya şahitlik yapmış bir ilimiz. Özellikle son yıllardaki gezginlerin mükemmel doğası için sıklıkla uğradığı Çanakkale kamp alanları listesini sizin için hazırladık.

Gelibolu Kamp Alanları

Gelibolu Kamp Alanları

Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı

İsmini bulunduğu koydan alan bu ağaçlık kamp alanı, sessizlik sevenlerin ortak buluşma noktası olarak kabul edilebilir. Bu kamp alanında ağaçların altında oturup denizin sakinleştirici sesini dinleyerek huzura kavuşabilirsiniz. Fatma Kadın Koyu kamp alanı, şehrin stresinden kaçmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir yer.

Her ne kadar bir tesise sahip olsa da bu kamp alanı, sadece çadır ile konaklama imkanını sizlere sunuyor. Yine de birçok yerden uygun bir ücretle, yalnızca 50 Türk Lirasına burada çadırla harika bir kamp geçirebilirsiniz.

Kamp İmkanları: WC, duş, Soyunma kabinleri, denize girilebilir alan, şemsiye ve şezlong, Wi-Fi, plajda bulunan işletmelerden elektrik imkanı, yiyecek ve içerecek temin edilebilir alan


Kömür Limanı Kamp Alanı

Gelibolu kamp alanları bölgesinde Kömür Limanı kamp alanı, gerçekten çok özel bir tatil yeri. Özellikle şehirden uzaklaşmak için başka bir yeri düşünmenizi önermiyoruz. Kömür Limanı kamp alanı, adından da anlaşılacağı üzere; kampa giden yol üzerinde birçok kömür madenine ev sahipliği yapıyor.

Kamp alanı geceleri korkutucu bir ıssızlığa sahip olsa da yıldızların sizi aydınlatması içinizi ferahlatacaktır. Bu kamp alanını öne çıkaran özelliklerin başında da tam olarak bu geliyor. Gece yıldızları seyrederek uykuya dalmanız mümkün. Kömür Limanı kamp alanı, Gelibolu ücretsiz kamp yerleri arasında da en iyilerinden biri. Burada kamp yapmak için tek bir kuruş ödeme yapmanız gerekmiyor.

Kamp İmkanları: Denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, ateş yakılabilir alan


Güneyli Koyu Kamp Alanı

Gelibolu’nun Güneyli Köyünde yer alan Güneyli Koyu kamp alanı, sakin ve huzurlu bir yerde bulunuyor. Çanakkale kamp alanları içinde birçok insan tarafından tercih edilen bu kamp alanı, belki de ülkemizin en temiz ve parlak denizine de ev sahipliği yapıyor. Kampın bulunduğu köy, hemen hemen her ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz alanlar bulunduruyor. Ayrıca Güneyli Koyu gayet düz bir araziye sahip olduğu için istediğiniz yerinde kamp kurmanız da mümkün.

Güneyli Koyu kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için tamamen ücretsiz.

Kamp İmkanları: Harika bir deniz, tüm ihtiyaçları karşılayabilecek bir köy.


Saros Tepe Camping

Kavakköy civarlarında bulunan Saros Tepe Camping, gayet güzel bir ortamla değerli ziyaretçilerini misafir etmeye her daim hazır bir kamp alanı. Profesyonel bir kamp tatilini deneyimlemek isterseniz buradan başka bir kamp alanını düşünmenizi önermiyoruz.

Gündüzleri Saros manzarasını izleyebilir, gece yıldızların altında uykuya dalabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında bulunan gelişmiş tesis ile tüm ihtiyaçlarınızı üst kalitede karşılayabilirsiniz.

Kamp İmkanları: Saros, hemen hemen her imkanı içerisindeki tesis ile size sunabilir. Konaklama olarak çadır veya karavan arasında bir seçim yapabilirsiniz. Fiyatlar ise tatil sezona göre değişiklikler yaşadığı için gitmeden hemen önce fiyat almanızda fayda var.

Ayvacık Kamp Alanları

Ayvacık Kamp Alanları

Keçi Camping

Keçi Camping, iki arkadaşın beraber işlettiği butik bir kamp alanı olarak gözümüze çarpıyor. 2016 senesine kurulan kamp alanında bungalov ve çadırda kalma imkanınız var. Bungalov evler, diğer kamp alanlarının aksine gayet güzel imkanlar sunuyor.

Tesiste kahvaltıda 4-5 çeşit malzeme, akşam yemeğinde ise genellikle ızgara ya da balık servis ediliyor. Elektrik gibi imkanlar kısıtlı olsa da ulaşım yönünden çok rahat olduğu söylenebilir. Örneğin İstanbul’dan yola çıkıp çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çanakkale kamp alanları içerisinde Bungalov ev barındırması ile dikkat çekiyor.

Bu şirin kamp alanında fiyatlar sezona göre değişiyor, ayrıca rezervasyon için de bir miktar ön ödeme yapmanız gerekiyor.

Kamp İmkanları: Bungalov ve çadırda konaklama imkanı, Assos’tan market ihtiyaçlarını karşılama olanağı, WC; duş gibi temel imkanlar.


Gargara Kamp

Gargara Kamp, Ayvacık ilçesinde bulunan Arıklı köyünde hizmet veren bir kamp tesisi. Gargara’yı öne çıkaran özelliklerin başında denize sıfır olması geliyor. Arkadaş gruplarını da sıklıkla gördüğümüz tesis, genelde ailelere hizmet veriyor. Doğayla iç içe yaşamayı, hayvanlara saygı duymayı öğrenmesiyle bilinen bu tesiste ev rahatlığında tatil yapma imkanına sahipsiniz.

Çanakkale şehir merkezinden 80 dakika, Ayvacık ilçe merkezinden 20 dakika mesafede bulunan kamp yerine otogardan kalkan servislerle de ulaşım sağlanabiliyor.

Tesisin kamp imkanları ise oldukça çeşitli. İsterseniz çadır, isterseniz karavan, tesise ait asma çadırlar veya bungalov evleri andıran çadır evlerde de kalabilirsiniz. Kamp alanı ücretleri ise sezonuna göre 100 Türk lirası ile 160 Türk lirası arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Kamp İmkanları: Karavan, çadır, ev gibi çeşitli konaklama imkanları; özel plaj, masa & kart oyunları, WC, duş, elektrik, mutfak, internet…


Kamp Olive

Kamp Olive, Ayvalık kamp alanları içinde konsept kamp alanı kabul edilebilecek ender yerlerden olma özelliğine sahip. Kamp konsepti ise zeytin! Gayet ilginç ve ender bir konsepte sahip kampın içerisinde tamamen pamuktan yapılmış, zeytin rengi çadırlar bulunuyor.

2017 senesinde açılan Kamp Olive, denize sıfır konumda 2,5 dönümlük bir arsanın içine kurulmuş. İçerisinde bulunan çadırların içinde rahat döşekler, çadırların önünde ise masa ve sandalyeler mevcut.

Ücretleri ise kendi çadırınız ile gelirseniz gayet uygun. 18 yaş altının ücret ödemediği kamp yerinde 3 kişilik çadırların fiyatı 150 Türk lirası. Eğer kendi çadırınız ile gelirseniz bu ücret 45 liraya düşüyor.

Kamp imkanları: Plaj, duş, konaklama, WC, kendi yemeklerinizi yapmanız için kafes, elektrik.


Hayal Kamp Assos

Çanakkale kamp yerleri denildiğinde, doğanın kalbinde bulunan bu kamp alanı canlanıyor hemen herkesin gözünde. Hayal Camp Asos, Balıkesir ve Çanakkale il sınırının bulunuyor. Doğayı keşfedip, ailenizle vakit geçirmek istiyorsanız gayet uygun bir kamp alanı olan Hayal Camp Asos, yemyeşil ormanı ve temiz denizi ile ziyaretçilerini bekliyor.

Kamp İmkanları: Karavan, çadır veya bungalov evler; iskele, restoran, buzdolabı, telefon çekme sorunu yok

Biga Kamp Alanları

Biga Kamp Alanları

Biga Yarımadası, Çanakkale’nin gizli hazinelerinden yalnızca biri. Çok fazla kişinin bilmediği, dolayısıyla tesisleşmenin de çok az olduğu Biga kamp alanları birer saklı cennet olarak kabul ediliyor. Çanakkale’ye giderseniz Biga Yarımadası’nı gezmenizi ve Kaz Dağları kamp alanında kalmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Kaz Dağları Kamp Alanı

Hem Ege ve Marmara’yı hem de Balıkesir ve Çanakkale’yi birbirine bağlayan Kaz Dağları, Biga Yarımadası’nın en yüksek dağı olarak biliniyor. Çok uzun zamandır Milli Park alanı ilan edilen bu yer koruma altında. Yani bu bölgede ateş yapmak, avcılık veya toplayıcılık faaliyeti gerçekleştirmek, herhangi bir bitki dikmek kesinlikle yasaktır. Buna rağmen dilediğiniz yere kamp atabilirsiniz.

Doğasının getirdiği güzellik ile uzun seneler mitolojik hikayelere konu olan bu kamp alanında hiçbir tesis bulunmuyor. Yine de WC ve içilecek kadar temiz su imkanını karşılamanız mümkün.

Bozcaada Kamp Alanları

Bozcaada Kamp Alanları

Bozcaada Kamp Alanları, Çanakkale’nin tatlı bir tatil adası olan Bozcaada’da bulunuyor. Bozcaada’nın ünlü beyaz evleri, Arnavut taşları ile süslenmiş labirenti andıran sokakları, Akdeniz yöresine ait leziz yemekleri, tertemiz plajları ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koyları gibi harika yerleri gezdikten sonra bu adada kamp yapmanız mümkün.

Çanakkale kamp alanları içerisinde en güzellerinin bulunduğu bu küçük ada kültür turizminin de önderlerinden. Kale, Rum Mahallesi, müze, şarap imalathanesi gibi güzellikleri görmeden kamp alanına gitmenizi kesinlikle önermiyoruz.

Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Adanın güney ucunda Mermer Burnu’na giden yolun üzerinde bulunan Akvaryum Koyu kamp alanı, turkuaz renkli denizi ve altın renkli kumları ile öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olan bu kamp, rahat ulaşımı; denize girme imkanı sunuyor. Tabii ki içeride herhangi bir tesisin olmaması nedeniyle WC, duş, elektrik gibi temel ihtiyaçları karşılama imkanınız yok.


Ayılar Piknik ve Kamp Alanı

Ayılar Piknik ve Kamp Alanı, Bozcaada’nın Ayılar bölgesinde yer alan bir kamp yeri. Ucu bucağı görünmeyen yemyeşil bir ormanlığa, temiz hava ve yürüyüş yollarına sahip bu kamp alanını özellikle yaz ayları için sizlere tavsiye ediyoruz. Kamp alanın en sembolik özelliklerinden olan çam ağaçları, yazın size serin gölge hizmeti sağlıyor.

Çanakkale ücretsiz kamp alanlarından biri olan bu yer, içerisinden tesis olmadığı için WC, duş gibi imkânlarınızı karşılamaya izin vermiyor. Alana giriş tamamen ücretsiz, tabii ki çadır ile kamp kurmak için de bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Mangal yakmanın kesinlikle yasak olduğu bu yere, şahsi arabanızla gelmeniz mümkün. Yol üzerinde birçok tarif haritası ve kamp alanında bir otopark yeri bulabilirsiniz.


Batık Gemi Kamp Alanı

Bozcaada’nın sembollerinden biri olan Batık Gemi, 2015 senesinde tam bu kamp alanında karaya oturmuştu. O zamandan bu yana ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen kamp alanı, uzunca bir kamp alanına ev sahipliği yapıyor.

Koy çevresinde hizmet verecek bir tesis ne yazık ki yok. Bu sebeple tüm WC, duş yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden önce karşılamak zorundasınız. Sessiz sakin olan bu kamp yerinde, çok büyük olmadıkça ateş yakabilir; ateş başında kamp partneriniz ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Lapseki Kamp Alanları

Lapseki Kamp Alanları

Lapseki; denizi, insanı ve havası ile gelenlerin bir kez daha gelmekten kendini alamadığı bir kasaba yerleşkesi. Denizi Çanakkale’nin en meşhur plajlarına sahiplik ediyor. Ormanları ve doğal yaşam alanı sayesinde ziyaretçiler kendilerini doğaya bırakıyorlar. Çeşitli yürüyüşler, sörf etkinlikleri de düzenleniyor.

Anlayacağınız Lapseki’ye gelip sıkılma ihtimaliniz yok. Sunduğu eğlenceler, anlayışlı kamp alanı sahipleri ve sevecen yerli halk size kucak açmış durumda.

Doğa ile iç içe olmasının yanı sıra şehir merkezine de çok yakın. Hatta İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde en çok ziyaretçiyi bu mega kentten aldığını söylemek mümkün. Konaklamak için ise Çanakkale kamp alanları arasında kendine özel bir yeri var.

Teras Motel Camping

Teras Motel Camping, Lapseki’nin adeta merkezinde yer alıyor. Lapseki Limanı’nın karşısında denize ve iskeleye yakın konumu ile yerli halkı da tesise çekiyor.

Yapılan yorumlara göre gidip de memnun kalmayan çok az müşteri var. İşletmecilerinin tatlı olduğunu ve konumun mükemmeliğinden bahsediyor çoğu kişi. Memnuniyetten de anlaşılacağı üzere bahar aylarında kampçıların uğrak noktası haline gelmiş bir mekan olduğunu da söyleyebiliriz.


Kabatepe Tesisi

Çanakkale kamp alanları içerisinde bulunan ve ormanın içinde yer alan tesis bu yönü ile ziyaretçilerini tavlıyor. 57. Alay Şehitliği ve Gökçeada Kilisesi’nin hemen yanında bulunuyor.  WC ve elektrik imkanı ne yazık ki yok. Plajının uzunluğu oldukça uzun ve istediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz. Ağaçlık hali, denize olan kıyısı ve pürüzsüz kumsalı ile Kabatepe plajı size tatili tek koldan değil birkaç çeşidi ile birlikte sunuyor.

Gökçeada Kamp Alanları

Gökçeada Kamp Alanları

Türkiye’nin en batı noktasında yer alan Gökçeada, Çanakkale’de deniz tatili yapmak isteyen tecrübesiz kampçıların aklına gelen ilk yer. Aydıncık ve Kefalos Plajı gibi birçok harika plaja sahip bu yer fazlasıyla kamp alanına sahiplik ediyor. Bu alana ulaşmak için Çanakkale’den Gökçeada’ya gelen feribotlara binmeniz gerekiyor.

Ücretsiz ve ücretli kamp alanları ile Gökçeada huzur ve mesafe isteyenlerin aradığı yer. Gökçeada kamp alanları ise size huzuru sunacak eminiz.

Yıldız Koyu Kamp Alanı

Sessizliği ve dokunulmamış doğal alanları ile Yıldız Koyu, Gökçeada’yı kafa dinlemek için tercih edenlere ideal ötesi bir ortam sunuyor. Yer yer çimenlikli bir çevreye sahip olsa da koyu toprak tonları bölgeye hakim. Koyun çevresinde denize girmek ücretsiz ve bunun yanında kamp yeri ve plaj da. WC, elektrik, duş ve şezlong gibi ihtiyaçlarınızı ne yazık ki karşılamak konusunda eksik. Dalgasız ve derin olmayan bir suya sahip.


Aydıncık Sahili Kamp Alanı

Aydıncık Plajı, çocuklu ailelerin tercih ettiği ancak bireysel olarak da gelinebilen Gökçeada’nın en güzel bölgelerinden birine sahiplik esiyor. Aydıncık sahili rüzgârıyla biliyor. Sörfçülerin en çok tercih ettiği yerlerden biri. Yiyecek ve içecekler plaja yakın büfeden temin edilebiliyor. WC ve elektrik ihtiyaçlarını da çevreden belli bir miktar para karşılığında karşılamak mümkün. Çanakkale kamp yerleri arasında gerçekten görülmesi gereken bir kamp alanı diyebiliriz.


Sualtı Milli Park Koyu Kamp Alanı

Sualtı Milli Park Koyu Kamp Alanı, Gökçeada sakinlerine göre adanın en sessiz yeri. Bu özelliği ile huzurlu bir tatil isteyenleri kendine çekiyor. Bunun nedeni ise ne bir yolu var ne de tesisi. Bu iyi mi kötü mü biz size bırakıyoruz. Buraya en yakın yol 2 kilometre mesafede olduğundan arabanız ile geliyorsanız 2 km geride bırakmayı göze almalısınız.

Ezine Kamp Alanları

Ezine Kamp Alanları

Ezine, Çanakkale’nin en uğrak noktalarından biri olma özelliğini taşıyor. Peynir dendiğinde akla gelen Ezine’nin Çanakkale kamp alanları içerisinde de popüler olduğunu söyleyebiliriz. Plajları, ağaçlık alanı ve insanları ile Ezine kamp alanları size daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyim yaşatacak. Ailelerin ve damsız bireylerin tercih ettiği bu nokta kamp tutkunlarının buluştuğu bir yer haline geldi. Ezine sahilinde yürürken karşılaşacağınız 5 insandan 3’ü kamp yapıyor. Otel kullanımı çevrede az ve doğaya düşkünlük hat safhada.

Dolmuş Camping Geyikli

Çanakkale’de kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biri olan Ezine’de yer alan Dolmuş Camping Geyikli, tatlı işletmesi ile sizleri bekliyor. Plaj kısmına 10 dakika mesafede bulunan bu büyük alan sizlere medeniyetin içinde bir kamp tecrübesi sunuyor. Sadece çadır kampı yapılan bu alanda bungalov ya da otel bulunmuyor.

Şehrin merkezine 20 km mesafede bulunuyor. Araba ya da şehir içi otobüsler ile ulaşım sağlanıyor.


Çamlık Camping

Uzun yıllardır Ezine’de faaliyet göstermektedir. Restourant’ında taze deniz mahsulleri, bölgenin en tercih edilen kamp alanı yapmıştır Çamlık Camping’i. İşletme olarak hizmet ve kalitesinden taviz vermeyerek bölgenin en iyi kamp alanı haline gelmiştir. Bilinenden oldukça farklı ve geleneksel lezzetler sunan mutfağı ile yemek konusunda 1.’liği elden düşürmüyor.


Makara Ütopya Camping

Elektrik, su ve WC dışında bütün imkanlarınızı karşılayan bu kamp alanı asıl işletmecisi sayesinde tercih ediliyor diyebiliriz. İşletmeticisi Uğur Bey müşterilerine o kadar ilgili ve samimi davranıyor ki gelen ziyaretçilerden bazıları Uğur Bey’in muhabbeti sayesinde tekrar tekrar bu alanı tercih ediyor.

Elbette bunun yanında sizi deniz ve huzurlu bir doğa ortamı bekliyor.

Çanakkale kamp alanları gibi birçok farklı kamp alanlarını öğrenmek veya rotanıza uygun kamp alanlarının yerini keşfetmek için Türkiye kategorimize göz atabilirsiniz.

RELATED ARTICLES
Continue to the category

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi Notları